peacock
Peacock Green
Krok: Jeg foretrekker som regel gullfarget krok til det meste av mine mønstere, Her på en enkeltkrok Partridge Salar i gull #6
Tråd: Sort
Hale: En liten bunt gule fluoro fibre
Tip: 3-4 tørn med oval sølvtinsel (tilpasses krokstørrelse, både hva tørn og størrelse angår)
Tag: Hot Green Uni-floss
Butt: Noen tørn med påfuglherl
Rib: Oval sølvtinsel over begge kroppshalvdeler
Kropp: Bakre halvdel Green Highlander-farget Uni-floss. Fremre halvdel er i sin helhet 56 strå med påfuglherl som er surret tett i tett. Gjerne over et halvstørknet lag med lakk for en sterkere flue.
Vinge: Undervinge er grønnfarget hvittippet ekorn. Over denne en forsiktig bunt med sort tempelhund (eller rev eller tanuik eller annet man foretrekker av forholdsvis myke hår).  3 strå med grønn påfuglherl på toppen. Disse spres litt i bredden med en liggende mdt oppe på vingen.
Hackle: Lys grønt grizzlyhackle
Her har jeg funnet frem et noe mørkere grønt mønster da det var mangel på slike i flueboksen. Påfugl er et flott naturlig materiale

blog comments powered by Disqus