Forsiden > Mat > Lyriladas

Siste fra Red. Hjørnet

Facebook

Fiskersiden.no

 

Lyr er ganske nøytral i smak – og egner seg derfor godt til de mer krydrete rettene. Her kommer en kjapp mexicansk-inspirert rett.

Du trenger (ca. 4 personer):

4 store hvetetortilla
½ kg lyrfilet(skinn og beinfri, kuttet i småbiter)
1 løk – finhakket
1 paprika – finhakket
2 fedd hvitløk, finhakket
1 boks hermetisk grovhakket tomat
2 ts malte korianderfrø
2 ts paprikapulver
1 ts chilipulver(eller mer, etter smak)
En anelse salt
12 skiver hvitost

Gjør slik:
Sett bakovnen  på 225

Fyr opp en stekepanne og smelt en klatt smør. Knus i lyr, løk, paprika og hvitløk. Ønsker du fersk chili, kan du ha det i nå. Stek til lyren er akkurat stekt. Ha i tomatene og krydder. Rør rundt mens det koker ned.
Når det er kokt ned, legger du et bakeark på en stekeform. Fordel stekepannas innhold i midten av tortillasene – lukk igjen og legg på 3 skiver ost. For å piffe dem opp, kan du legge på en stripe salsa og kanskje noen jalapenos. Sett inn i ovnen og vent til osten har smeltet – server!

Dette er en grei middag i seg selv, men venter du gjester vil det nok være lurt å spandere litt tilbehør - for eksempel ris, guakamole og en salat.







blog comments powered by Disqus


Annonse: Fluefiskebutikken